Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın camı patladı, acil iniş yaptı


Fenerbahçe Futbol Takımını, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Manchester United maçı için İngiltere’ye götüren uçağın camında çatlaklar oluştu ve Budapeşte’ye zorunlu iniş yapıldı.

Uçakta yapılan teknik kontrolün ardından İstanbul’dan yeni bir uçak istendi. Bu arada Fenerbahçeli futbolcular ve yöneticiler Budapeşte havalimanında bir salonda beklemeye alındı. Saat 18.00 sularında ikinci uçak geldi ve kafile saat 18.45’te Manchester şehrine gitmek üzere havalandı.

CAMLARIN KALINDIĞI 4 İLA 7 CM ARASINDA DEĞİŞİYOR
Yolcu uçaklarının kokpit camları 5 ayrı katmandan oluşuyor. Kalınlığı 4 ila 7 cm arasında değişen bu camda çatlama olduğundan pilotlar risk almıyor ve acil iniş yapıyor.

FENERBAHÇE’DEN AÇIKLAMA
Fenerbahçe Kulübü, saat 11.00’de İstanbul’dan havalanan uçağın zorunlu iniş yapması üzerine resmi internet sitesinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Fenerbahçemizi İngiltere’nin Manchester kentine götüren uçak, ön camına kuş çarpması nedeniyle Budapeşte’ye acil iniş yaptı” denildi.

MANCHESTER UNITED MESAJ YAYINLADI
Fenerbahçe sosyal medya hesabının yayınladığı bu mesajın ardından Manchester United’ın Twitter hesabından, “Güvenli bir yolculuk dileriz, yakında görüşmek üzere” ifadesi paylaşıldı.

Aziz Yıldırım o anda ne yaptı?
Aziz Yıldırım o anda ne yaptı?
18.45’TE HAVALANDILAR
Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın Budapeşte’ye acil iniş yapması üzerine Borajet Havayolları, İstanbul’dan ikinci bir uçağı Budapeşte’ye gönderdi. Saat 18.25 itibariyle sarı lacivertli takım yeni uçağa bindiler ve 18.45’te havalandılar.

ETİKETLER :
Türkiye Sohbet | Mobil Sohbet | Sohbet Siteleri |