Samsung’dan Yeni Üst Seviye Dokunmatik Ekranlı ve Kalemli Chromebook

Hızlı ve akıcı kullanım deneyimi ve uzun pil ömürleriyle günlük hayata yönelik ucuz Chromebook’lara bir yenisi de Samsung’dan geldi.

Samsung son zamanlarda mobil bölümünde yaşadığı sıkıntılarla boğuşurken bilgisayar bölümü çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Yaz aylarında ortaya çıkan Kevin kod adlı üst seviye Chromebook, bu günlerde ön sipariş almaya başladı.

Chromebook dediğimizde aklımıza gelen şey uygun fiyatlı, Android uygulamaları çalıştırabilen ve düşük donanımlı laptoplar oluyor. Samsung’un yeni Chromebook’unda 12.3 inçlik 2400×1600 çözünürlüklü ve 360 derece dönebilen tam dokunmatik etkileyici bir ekran bulunuyor. 6 çekirdekli işlemcinin yanında 32 GB depolamayla gelen cihaz 4 GB da RAM’e sahip.

Tamamen metal olan bilgisayarın kasasının toplam kalınlığı sadece 12,9 mm. Yan tarafında bir deGalaxy Note serisinde gördüğümüz S-Pen benzeri bir kalem de yer alan cihaz, dokunmatik ekran üzerinde çizim yapmayı ve el yazısı yazmayı da kolaylaştırıyor. 10 saatlik pil ömrü de vaadedilen laptop, gün boyu tüm işinizi görmek amacıyla tasarlanmış.

ETİKETLER :