YAŞAM 3,5 yaşındaki bebeğe “tecavüz edip onu öldürdüğünü” söyleyen kişi tutuklandı


Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki evlerinin önünde oynarken geçen hafta cuma günü ortadan kaybolan 3,5 yaşındaki Irmak Kupal’dan hala bir haber yok. Ailenin işaret ettiği bir kişi, televizyonda gizli çekim görüntülerde ”çocuğu öldürüp gömdüğünü” itiraf ederken ”Parasızlıktan kadınlara gidemiyordum” diye dert yanması dikkat çekti. Söz konusu itirafının ardından gözaltına alınırken polis kaynaklarına göre emniyette de ”bebeğe tecavüz edip öldürdüğünü” itiraf etti.
21 Ekim 2016
Gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes mahallesindeki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, 14 Ekim Cuma günü, saat 15.00 sıralarında ortadan kayboldu.

Konuyla ilgili dün ATV’de Müge Anlı’nın televizyon programına katılan ailenin, komşusunun Kupal’ı öldürüp, Sarıkız Çayı’nın yakınındaki bağlık alana gömmüş olabileceğini söylemesi üzerine bölgede başlatılan ancak havanın kararmasıyla ara verilen kazı çalışmalarına, bu sabah tekrar başlandı.

Ailesi gidebileceği yerlere bakmasına rağmen minik Irmak’a ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Polis, ailesinin iki kızından biri olan küçük Irmak’ın bulunması için jandarma ve Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. Menderes Mahallesi çevresindeki park ve okul bahçeleri, Sarıkız Deresi, Alaşehir Höyüğü, Kenan Evren Parkı ve Alaşehir Mezarlığı ile inşaatlar arandı. Ancak, çocuktan ses çıkmadı. Bunun üzerine arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı.

Aileyi üzüntüye boğan itiraf
Kupal ailesinin endişeli bekleyişi, dün gelen bir itirafla üzüntüye dönüştü. ATV’de Müge Anlı’nın sunduğu “Tatlı Sert” isimli programda kayıp küçük Irmak’ın bulunması için yapılan programda baba Bilal Kupal, mahallerinde oturan ve hurdacılık yapan H.A.’ya dikkat çekmişti. Bunun üzerine H.A., dünkü programa davet edildi.

Programda çelişki açıklamalar yapan bu kişi, programın sonunda Müge Anlı ile özel olarak görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine programın kapanışına Anlı katılamadı. Bu kişi görüşmede, iddiaya göre Anlı’ya, Irmak’ı kendisinin öldürüp, cesedini Ilıca Mahallesi’ndeki Sarıkız Çayı kenarına attığını itiraf etti.YAŞAM
3,5 yaşındaki bebeğe “tecavüz edip onu öldürdüğünü” söyleyen kişi tutuklandı

ETİKETLER :